Co zrobić gdy plączą się słuchawki?

Cześć Na dobry początek weekendu (który, przynajmniej u mnie, zapowiada się bardzo słoneczny i pracowity) przygotowałam, obiecaną już jakiś czas temu, instrukcję, która pozwoli Wam wykonać ciasteczkowy anty-zaplątywacz słuchawek.

Potrzebujemy:

  • koralików do prasowania w dowolnych kolorach
  • okrąglej podstawki do koralików
  • muliny lub grubych nici w dowolnym kolorze i grubej igły/szybkoschnącego mocnego kleju (zależy od formy łączenia, którą wybieracie)
  • żelazka i deski do prasowania
  • papieru do pieczenia

1. Zaczynamy od ułożenia dwóch takich samych kółek, które znajdą się w środku naszej ozdóbki. (takich jak to na zdjęciu poniżej)

2. Następnie zabieramy się za główną część, która będzie widoczna. Znów potrzebujemy dwóch takich samych elementów. (takich jak ten na zdjęciu poniżej)

3. Zaprasowujemy wszystkie elementy z obu stron przez papier do pieczenia na drugim programie prasowania.

4. Odkładamy do ostygnięcia.

Teraz mamy do wyboru dwie formy połączenia elementów.

1. SZYCIE

Bierzemy mulinę i nawlekamy ją na grubą igłę. Na końcu wiążemy supełek. Delikatnie przebijamy igłą wszystkie warstwy i przeplatamy mulinę. Powtarzamy przez kolejne dziurki dookoła ciastka. Na końcu wiążemy supełek.

2. KLEJENIE

Na wewnętrznej stronie ciastka rozprowadzamy klej. Po kolei dodajemy kolejne elementy. Każde z mniejszych kółek smarujemy z wierzchu klejem. Na koniec nakładamy drugie ciastko. Pozostawiamy do wyschnięcia.